21 Ağustos 2019 Çarşamba

 

Son Dakika!

AÖF Sınav Giriş Yerleri Açıklandı?

 Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin merak ettiği soru AÖF sınav giriş belgesi…

AÖF öğrencilerinin gözü kulağı AÖF sınav giriş belgelerinde. Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri AÖF final sınavlarına nerede gireceklerini öğrenebilecekleri sınav giriş belgelerinin henüz yayınlanıp yayınlanmadığını kontrol etmek için Anadolu Üniversitesi’nin sitesini ziyaret ediyor. AÖF final sınavıyla ilgili giriş bilgileri ve Anadolu Üniversitesi bağlantısı haberimizde…

Eğitim hayatlarına AÖF üzerinden devam eden öğrenciler Anadolu Üniversitesi’nden gelecek AÖF sınav giriş belgelerine dikkat kesildi. AÖF sınav giriş yerleri AÖF sınavına girecek öğrenciler için çok büyük önem taşıyor. AÖF sınav giriş belgesi henüz yayınlanmadı ancak Anadolu Üniversitesi tarafından kısa süre içerisinde yayınlanması bekleniyor. AÖF sınav giriş yerlerine ulaşmak için haberimizdeki linkten faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki link üzerinden AÖF sınav giriş belgenizi yayınlandığı andan itibaren çıkabilirsiniz… AÖF sınavına girerken Nüfus cüzdanı ve Sınav Giriş Belgesi bulundurmak zorunlu, bu belgeler olmadığı takdirde AÖF’e giriş yapılamıyor…

AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİ VE SINAV GİRİŞ BELGESİ

4 YANLIŞ BİR DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR MU?

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından 18/03/2016 tarihli ve 75850160-106-158-16196 sayılı yazısıyla Açıköğretim programları uygulayan üniversitelerin (Anadolu, Atatürk ve İstanbul) ölçme ve değerlendirme faaliyetlerinde uygulama birliğinin sağlanmasında göz önünde bulundurulması gereken hususlar ilgili üniversitelere bildirilmiştir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısı gereği, 2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/11/2015 tarihli ve 8/6 sayılı kararıyla kabul edilen, 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı; 22/12/2016 tarihli ve 9/5 sayılı ve 03/01/2017 tarihli ve 1/10 sayılı kararlarıyla değişiklik yapılan; Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esaslarının 4. maddesi; “Çoktan seçmeli sorulardan oluşan test sınavlarında beş şıklı olarak hazırlanan her bir test için doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkartılır. Elde edilen sonuç ile bir sorunun puan değeri çarpılarak sınav notu hesaplanır. Sınav notu sıfırın altındaysa bu not sıfır olarak kabul edilir.” şeklinde düzenlenmiştir.

 

SINAVA GİRMEK İÇİN GEREKLİ BELGELER;

  1. Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi
  2. Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi
    Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart, yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.

Bunların dışındaki belgeler (sürücü belgesi, mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez.

Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından veya AÖF Bürolarından alabilirler.

AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİ BELLİ OLDU! İŞTE AÖF GİRİŞ BELGESİ…

Herkes Açıköğretim Fakültesi (AÖF) final sınav giriş yerlerini merak ediyor ve araştırıyor. Ancak AÖF konuya ilişkin açıklama geldi. AÖF sınav giriş yerlerini aşağıda verdiğimiz linkten AÖF sınav giriş yerleri sorgulama ekranı aracılığı ile sınava gireceğiniz okulu görüntüleyebilirsiniz.

13-14 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilecek sınavlara katılacak öğrencilerin sınav giriş belgesine ihtiyaçları bulunuyor. AÖF sınav giriş belgesi olmayan öğrenciler, sınavlara katılamıyor.

AÖF SINAV GİRİŞ YERİ SORGULAMA EKRANI

Yukarıdaki linke tıkladığınızda aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. Gerekli alanları doldurarak AÖF sistemine giriş yapılabilir ve sınav giriş belgenizi öğrenerek, AÖF sınav giriş belgenizi çıkarabilirsiniz.

aof

2,752 total views, 4 views today

Ayrıca Kontrol Edin

Müjde O Cezalar Siliniyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, GSS prim borçlarını yıl sonuna kadar ödeyen …