20 Eylül 2019 Cuma

 

Son Dakika!

Kocaeli’ de Ulaşıma Zam Yapıldı!

Kocaeli lilerin merakla beklediği zam belli oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UKOME tarafından bugün tüm kentin merakla beklediği ulaşım zammı toplantısı gerçekleştirildi. İzmit kent içi otobüslerinde ve tramvaylardaki yeni ücret tarifesi de bu toplantıda belli oldu.

İzmit kent ulaşımda tam ücret 2 lira 75 kuruştan 3 liraya çıkarıldı. Böylece tam biniş ücretine 25 kuruş zam gelmiş oldu. Şehir içi otobüslerde indirimli binişler ise 2 lira 10 kuruş oldu. Bugüne kadar 1.50 kuruş olan öğrenci ücretleri ise 1 lira 60 kuruşa çıktı.

Öğrenciye 10 Kuruş Zam

Öğrenci ücretlerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin desteği de arttırıldı. Yeni tarifeye göre öğrencilerin kent kartlarından biniş için 1 lira 60 kuruş çekilecek. Ancak her öğrenci başına belediye şehir içi otobüslere 40 kuruşluk ödeme yapacak. Yani normalde 2 tl olan öğrenci ücreti Büyükşehir desteğiyle 1 lira 60 kuruşa inmiş oluyor.

Tramvaya da Zam Yapıldı.

Tramvay biniş ücretlerinde de değişikliler yaşandı. UKOME tarafından şehir içi otobüslere uygulanan zam oranı tramvayda da uygulandı. Önceden 1,75 lira olan bir tam tramvay biniş ücreti 2 tl ye çıkarıldı. İndirimli biletin fiyatı 1 lira 50 kuruş oldu. Öğrenci ücretleri ise 1 liradan 1.25 liraya çıkarıldı.

531 total views, 6 views today

Ayrıca Kontrol Edin

Benzin ve Motorine Zam Geldi!

Bu gece yarısından itibaren motorinde 12 kuruş, benzinde 35 kuruş zam yapılacak. Enerji Petrol Gaz …