Akıllı telefon mesajlaşma programı WhatsApp yeni güncelleme ile kullanıcıları karşısına çıkıyor.

Facebook’un sahibi Marc Zuckerberg tarafından satın alınan ve sürekli olarak yapılan güncellemeler ile kullanıcılarına daha iyi hizmet vermeyi hedef haline getiren WhatsApp, yeni güncellemeler için düğmeye bastı. Geçtiğimiz gün fotoğraf filtreleri özelliği için harekete geçen WhatsApp güncelleme ekibi, şimdi de para transferi özelliği ile ilgili düğmeye bastı.

Önümüzdeki günlerde gelecek yeni özellik ile WhatsApp’ta artık para transferi yapmak mümkün olacak. Alınan son bilgilere göre para transferi özelliğinin deneme sürecinde olduğu ve kısa süre içinde uygulamaya geçileceği ve kullanıma sunulacağı belirtildi. Getirilecek bu yeni özellik ile kullanıcılar, arkadaşlarına WhatsApp üzerinden para transferi yapabilecek.

WhatsApp’a gelen bir diğer özellik ise WhatsApp Web’i ilgilendiriyor. Kullanıcıların WhatsApp’ı bilgisayar üzerinden de kullanmayı sağlayan Web WhatsApp uygulamasına eklenecek yeni özellik ile, kullanıcılar, kişi listesinde olan arkadaşlarının durum güncellemelerini görebilecek.

Bu özellik Web WhatsApp’ın sağ bölümünde bulunan araçlar kısmına eklenecek. Eklenecek olan bu buton ile kullanıcılar, kendi güncellemelerinin yanında arkadaşlarının da durum güncellemelerini görebilecek.

Güncellemelerin kısa süre içinde kullanıcılara sunulması bekleniyor.